Fotbalové mistrovství pokračuje…

15. 06 2014

Poloha Brazílie nám komplikuje sledování zápasů, přesto se opět děly na trávnících zajímavosti, které se snažíme Vám stručně zprostředkovat. Výkony fotbalistů i rozhodčích se promítají do výsledků a bohužel až dosud to jsou právě arbitři, nad jejichž rozhodnutími občas stojí rozum. Co nám přinesla dnešní noc?

Ve večerním zápasu se potkaly dva naprosto jinak laděné týmy, na straně jedné ofenzivní Kolumbie, na té druhé defenzivní Řecko. Přestože Jihoameričanům chybí na šampionátu zranění doléčující hvězda Falcao, dokázali bezzubé a bránící Řeky výrazně přehrát a výsledek 3 : 0 odpovídá průběhu utkání. Řecká reprezentace je proslulá svou neschopností střílet na světových mistrovstvích góly a i tentokráte tuto svou vlastnost potvrdila.

Ve druhém utkání překvapivě favorizovaná Uruguay prohrála s Kostarikou 1 : 3. Cavani sice z penalty vstřelil první branku zápasu, tím ale ze strany jednoho z aspirantů na finále vše skončilo a dále se trefoval už pouze soupeř, i když až po poločase. Chybějící Suarez, na druhé straně pohoda a nasazení byly klíčovým ukazatelem pro celý zápas a další z favoritů utrpěl porážku. Navíc dohrával bez vyloučeného Pereira.

O půlnoci došlo na souboj evropských titánů. Svůj úvodní zápas sehrály Itálie s Anglií. Opět se potvrdila síla vítěze naší kvalifikační skupiny a i bez zatím zraněného kapitána Buffona si squadra došla protři body po výsledku 2 : 1. Vynikající Pirlo rozdával přihrávky, Marchioso a Balotelli střílející góly, na druhé straně pro tým pracující Rooney, kterého centr byl pobídkou pro vstřelení vyrovnávací branky Sturridgem. Skupina D bude velmi zajímavá. Kostarika zamíchala karty jinak, než se čekalo a všichni nyní budou muset počítat každý bodík.

Posledním zápasem si ve skupině C připravil celek Pobřeží slonoviny lepší výchozí pozici, než jeho soupeř Japonsko. I přes první vstřelenou branku K.Hondou Japonci prohráli a k obratu stačily Slonům dvě minuty, v 64. a 66. se trefili exsparťan Bony Wifried a Gervinho. Drogba se na hřiště dostal až v 62.minutě a jeho příchod znamenal zvrat v zápasu. Stav 2 : 1 zůstal už do konce utkání.