Konec víkendu v Brazílii a Belgie je v osmifinále

22. 06 2014

Nedělní program zápasů na Worl cupu v Brazílii měl na programu další tři utkání. Nejdříve vyzval černý kůň šampionátu Belgie své soky ze skupiny ze skupiny H Rusy. Belgie už vítězství má, Rusko pouze remizovalo s Jižní Koreou. V druhém zápasu se Alžírsko postavilo právě Jihokorejcům s vědomím, že pokud nevyhraje, bude na poloviční cestě směrem na letiště. Posledním duelem bylo střetnutí USA – Portugalsko. Každý z těchto rivalů s jiným bodovým přídělem z prvního zápasu. Američané překvapivě porazili Ghanu, Portugalsko zaznamenalo debakl a demolici od německé reprezentace. Sice hleděli s výčitkou směrem k sudímu, ale i tak 0 : 4 je dost. Navíc jim chyběl Pepe po červené kartě a Coenträo, Američanům Altidor. Napětí bylo i kvůli nejistému startu hlavní hvězdy Ronalda.

Rusko-Belgie. Nuda. 0 : 1. Tímto by se dal ukončit komentář k velmi nudnému utkání, kvůli kterému přišlo na proslulý stadion Maracaná kolem 74 tisíc diváků. První minuty sice naznačily, že se bojuje na mistrovství světa, šancí bylo však pomálu a kdo nezůstal u televizní obrazovky, o nic nepřišel. Belgičané nijak nenadchli. Akce byly oboustranně relativně bezzubé, nebýt blížícího se konce zápasu, pravděpodobně by se nestalo nic zajímavého. Až v závěru se Belgie rozhodla něco udělat s výsledkem a v 88.minutě Origi překonal Akinfejeva. Tím pomohl svému týmu do osmifinále. Pokud však bude Belgie pokračovat v podobném tempu, bude mít s každým silnějším týmem velké problémy. Rusové si moc nepomohli v boji o postup a nemají to plně ve svých rukách.

Jižní Korea – Alžírsko. Souboj dvou týmů, který mohl skončit jakkoliv, neměl vyloženého favorita. Vzhledem k výsledku předešlého zápasu by výhra posunula oba týmy na druhé místo ve skupině. Hrálo se tedy o velmi důležité body, přestože favority skupiny byli Belgičané a Rusové. Samotné utkání bylo od počátku zajímavější, než to předešlé. V 9.minutě Alžířan Slimani jen těsně minul protivníkovo branku. Korejci však odpověděli ofenzívou. Akce na obou stranách postrádaly přesné zakončení. Temperamentní Asiaté se snažili být aktivní, ale 26.minuta přinesla míč v jejich síti, když Slimani uniknul mezi obránci a nekompromisně zavěsil. O dvě minuty později mohli Afričané vést 2 : 0, míč skončil v po sražené střele na rohu. Jeho exekuce byla zdařilá a brankář Čung Sog-rjong byl definitivně hlavičkou v podání Hallicha překonán podruhé. Tato fáze utkání se Alžířanům skutečně povedla. Jejich defenzíva pracovala bezchybně a nedovolila korejským snajprům ani vystřelit, ofenzíva se starala o góly. V 37.minutě přidal třetí gól Djabou. Jižní Korea působila zaskočeně, tři inkasované branky tak brzy byly pro ně nepříjemným šokem. První poločas skočil výsledek 0 : 3.

V druhém poločasu přestřelka pokračovala, v 58.minutě Son Heung-Min klasickými houslemi brankáři M-Bholimu upravil na 1 : 3 a zavelel k obratu. Proti byl však Brahimi, který v 62.minutě zvýšil náskok Alžířanů opět na tři góly. Jihokorejci v 72.minutě odpověděli vstřelením branky Ku-Ča-Čcholou a opět korigovali stav na 2 : 4. Tímto výsledkem také utkání po 94 minutách skončilo. Viděli jsme velmi zajímavý a na góly bohatý zápas, který dává zápletce ve skupině novou śťávu. O postup se střetnou pravděpodobně v přímém souboji Rusové s Alžírskem.

Poslední zápas nedělního programu přinesl boj o portugalskou šanci nenásledovat svého španělského souseda na cestě na domovský evropský poloostrov. Tu jim však mohl zmařit reprezentační tým USA vedený německým trenérem Klinsmannem. A utkání ukázalo, že Portugalci rozhodně nejsou v pohodě. Sice již od 5.minzty vedli po gólu Naniho a vše pro ně vypadalo pozitivně, postupně však začali ztrácet a Američané se dostávali před jejich branku. Dempsey 2x těsně minul a napodobil ho z dálky Johnson. Ronaldo nebyl moc vidět, světlý okamžik měl po spolupráci s Nanim až na konci poločasu, ale bez gólové koncovky.

2.poločas přinesl vynikající výkon USA a v 56.minutě smálem rovnali Braddleym skóre. Nedali se odradit a v 64.minutě byli odměněni brankou Jonese krásnou střelou k tyči. Nani se při obranném zákroku mohl jen stydět. Navíc v 80.minutě Dempsey hrající se zlomeným nosem s utkání s Ghanou donesl na svém břiše míč do portugalské sítě podruhé a kustodi evropského týmu mohli začít balit. Naštěstí pro ně Ronaldo v 5.minutě nastavení našel pasem Varelu a ten srovnal na 2 : 2. Američané byli lepším týmem a málem se zrodilo velké překvapení. Nicméně k postupu to má Portugalsko dále a hvězdný Ronaldo čeká na gól dále.