Právě se nacházíte:

Moto GP - Velká cena USA

13. 04 2014

Velká cena USA se koná na nádhetrném okruhu, který je svým profilem velmi náročný a jezdci oblíbený, to i přesto, že v kategoriích  Moto 3 i Moto 2 bylo mnoho pádů a třeba náš Karel Abrahám si zde v loňském závodu zlomil klíční kost.

V Moto 3 dojel Jakub Kornfeil na 5. pozici a stejné umístění drží i v celkovém pořadí. Talent Hanika dojel 10. Vítězem se stal Jack Miller a obhájil tak své umístění z minulého závodu.

V Moto 2 zvítězil Viňales před Rabatem

Z prvního místa se do závodu MotoGP vydal  vítěz milnulého závodu i kvalifikace Marquez na tovární Hondě. Všechny však svým startem překvapil Lorenzo, který ulil start a vzápětí byl potrestám povinným projetím boxovou uličkou. Marquez okamžitě nasadil vysoké tempo a poodjel na prvním místě svému týmovému kolegovi Pedrosovi. Težší pád měl 8 kol před koncem Crutchlow.

Valentino Rossi zpočátku zajížděl dobré časy a vypadalo to, že bude bojovat o pódium, postupně však začal ztrácet a propadat se pořadím. Abrahám se pohyboval těsně za bodovanými pozicemi. Jinak však závod nebyl příliš dramatický. Vítězem se stal způsobem start - cíl Marquez na Hondě před Pedrosou na Ducatti. Třetí Dovizioso už ztrácel. Rossi nakonec v cíli až na 8 pozici. Český závodník Abrahám si z USA přiváží 2 body za 14. místo.