Právě se nacházíte:

Německo vs Alžírsko

1. 07 2014

Druhé pondělní utkání mělo jasného favorita v celku Německa. Alžírsko mělo být relativně příjemným soupeřem a postup přes tento africký tým by svedl v příštím zápasu Němce a Francouze, takže by byl na řadě bratrovražedný evropský souboj.

A prvních deset minut naznačilo více o celém zápasu. Reprezentanti našich západních sousedů trpělivě drželi míč a Alžířané spoléhali na brejky. V 9.minutě zahrozili Afričané krásnou přihrávkou na polovině hřiště a Neuer musel sprintovat z brány, byl u míče pozdě, ale i přesto stav 0:0 neměnil. O pár minut později střílel Schweinsteiger, ale alžírský brankář dvakrát kryl, v 17.minutě byl Neuer překonán, ale byl odpískán milimetrový ofsajd, vzápětí se jen dlouze v letu díval za míčem, který jen těsně minul jeho branku. To vše mohlo skončit překvapením v podobě inkasovaného gólu. Ve 24.minutě Özil překvapil brankáře Mbuhliho a ten jen se štěstím kryl střelu pod břevno. Ve 28. musel pro změnu opět Neuer daleko z brány ven. První půlhodina vůbec nevypadala tak, jak někteří předpovídali. Nikoliv odevzdaný výkon Alžírska, ale obava z nebezpečí před vlastní brankou Němce provázel v prvním poločasu. V 35.minutě se k zakončení dostal Müller, ale hlavou minul. O 4 minuty později Boateng srazil na německou branku letící projektil na roh a vzápětí Němci spálili velkou šanci. K tomu 2x střela Toniho Kroose, rozhodně jsme se v první půli nenudili.

Druhá polovina duelu začala opět větším držením míče na německé straně. Odešel Götze a nahradil ho Schürrle, který v 48 minutě lobem vyděsil soupeřova brankáře a vzápětí i hlavičkou Kroos. Veselo však bylo i před Neuerem, dva závary však vyřešil. V 55. Lahm těsně z dálky minul. Dalo se říci, že celou hodinu bylo Alžírsko překvapivě důstojným soupeřem německému gigantu. Ten však začal tlačit na pilu a získával postupně územní převahu. Přesto bezgólový stav trvali dvacet minut předkoncem řádné hrací doby. Na hřiště přišel za zraněného Mustafiho Khedira.  Alžírsko už se téměř nedostávalo do svých brejků. Přesto v 72.minutě Neuer opět včasným vyběhnutím jeden z nich přerušil. V 75.se 2x osmělili Alžířané nebezpečnou střelou. V 79 minutě Schweinsteiger hlavou minul, po chvíli spálil největší šanci Müller, když prudkou hlavičkou trefil brankáře. A o minutu později nohou znovu těsně vedle. 89.minuta a Neuer opět daleko venku a na poslední chvíli. A o minutu později gólová šance na druhé straně a …nic. Neuvěřitelné, Alžírsko dovedlo zápas s velkým favoritem do prodloužení.

1.minuta prodloužení a Schürrle se štěstím patičkou překonal skvělého alžírského brankáře Mbuhliho. 1:0 pro Německo. Přesto Alžířané zaslouží obdiv za svůj výkon. Navíc ve 101.minutě těsně míjí jejich střela Neuerovu branku. Druhá polovina prodloužení přinesla především boj s únavou a křečemi. Na fotbal už moc sil nezbývalo. Ve 120. minutě Özil potvrzuje druhým gólem výhru. Přesto ještě Alžírsko koriguje Djabouem v 1.minutě nastavení nastavení na 2:1. Německo vítězí po více, jak 120 minutách hry 2:1 a vyzve Francii.