Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, dvanáctý den

17. 02 2014

Dnešní v Praze krásný den se stal příjemným i v olympijském centru dění právě pro naši výpravu. Stříbrná medaile rozjasnila i jinak mlhavý den. A přiznejme si, že si ji Gabriela Soukalová opravdu zasloužila.

Biaton se stal naším nejúspěšnějším sportem na právě probíhající olympiádě v Soči. Dnes se konečně dočkala I naše kráska Gabriela Soukalová a v závodě na 12.5 km s hromadným startem si doběhnula pro stříbrnou medaili. Výborný běžecký výkon doplnila vynikající střelbou, minula jen jednou při poslední sérii a nestačila tak jen na tentokráte nedostižnou trojnásobnou zlatou medailistkou Běloruskou Darjou Domračevovou. Gábino, blahopřejeme. Veronika Vítková výborně a bezchybně zastřílela a dojela si pro vynikající deváte místo. Děvčata, děkujeme.

Mužský závod  v biatonu by se dnes opět  utopil v mlze a byl přeložen na zítra. Naši borci musí být pěkně napnuti.

Naši bobisté ve svém  dvojbobu bojovali, nicméně v ledovém korytu neskončili v první dvacítce, takže pro Vrbu s Vackem zbyla až 24. příčka. Za nimi na 29. místu skončil proslulý jamajský bob. Kokosy na sněhu opět získali obdiv za svou snahu.

Naši skokané v závodu družstev bojovali, a ve složení Jakub Janda, Antonín HájeK, Roman Koudelka a Jan Matura nakonec skončili až sedmí. Pořadí  na čele bylo následující:1. Rakousko, 2. Německo a 3. Japonsko

Jinak se dnes program komplikoval a plno tréninků a závodů se přesunovalo. Více reprezentantů se tedy dnes k medaili nepřiblížilo. Naši hokejisté zatrénovali, nacvičili přesilovky a oprášili své umění. Budeme držet palce a doufat, že naše  případná výhra rozesmutní naše sousedy jen trochu.