Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, sedmý den

12. 02 2014

Konečně začal hokejový turnaj a hned na začátek nám los přiřadil silné Švédy. Zápas nezačal zrovna exelentně, Prohrávat 0 : 4 není zrona dobrý nápad, ale do konce druhé třetiny se našim reprezentantům podařilo snížit na 2 : 4.. V první polovině třetí třetiny jsme byli aktivnějším týmem. A ani v té druhé jsme nebyli horším týmem.

Již po třetím gólu opustil branku Jakub Kovář a přenechal horké místo v naší svatini kolegovi Salákovi. Prapor zvedli opory Židlický s Jágrem. Bohužel už se nepřidal žádný ze střelců. Takže jsme poprvé po dvaceti letech prohráli úvodní utkání na olympijských hrách, pravdou je, že jsme narazili na největší favority celého turnaje a pokud se naše hra bude lepšit tak, jak se to podařilo v průběhu zápasu, není třeba se obávat.

Šárka Pančochová na U rampě neprošla do finále, konečné 16. místo ale není zklamáním a i když přibylo pár dalších pádů, své proslulé kladivo už nezopakovala. Za to zaujala svým veselým a upřímným projevem a ukázala, že nejen tvrdí chlapi nebrečí.

Na saních se naší bratrské dvojici Brožových podařilo dojet na 13. místě. V severské kombinaci se nám moc nedařilo, Pavel Churavý byl 23.,Tomáš Slavík 25 a Míra Dvořák 29.

Lukášovi Bauerovi ubyl jeden ze soupeřů, Northug nepojede patnácku, jeho forma zabránila nominaci do tohoto závodu.

Klára Křížová ve sjezdu žen dojela 21., což je nejlepší výsledek v naší samostatné historii v této disciplíně. Zajímavostí byl shodný čas dvou prvních závodnic, Tina Mazeová A Dominique Gisingová získali obě zlatou medaili.

Naše země je na 16. místě v celkové klasifikaci národů, ve které rozhoduje počet získaných medaili.