Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, šestnáctý den

21. 02 2014

Poznatkem dnešního dne je tento postřeh. Gabriela Soukalová by mohla po terčích házet sněhovou koulí a stejně by díky své běžecké formě aspirovala na medaili.

Dnešní ženská štafeta biatonistek, kterou rozeběhnula Eva Puskarčíková a předávala na 11. místě, na druhém úseku předvedla Gábina to, proč je naším pokladem a po svém sprintu byla na stadionu druhá, 12 s za Ukrajinkami. Landová na třetím po nic moc střelbě klesla na 6. pozici 73 sekund za Ukrajinu. Vítková zabrala a dokázala se protlačit na 4. místo, tím naše děvčata dosáhly nejlepšího umístění ženské štafety na olympijských hrách v historii. Blahopřejeme a děkujeme, patří vám potlest. Ještě potrénovat střelbu a za 4 roky vyhrajeme.Soukalová by si troufnula na závod běžkyň na 30 km, bohužel nemá dostatek bodů potřebných k postavení se na start.

Alpské lyžování nám dnes předvedlo slalom žen. Drželi jsme palce nejen Šárce Strachové, která skončila díky dobře zajetému druhému kolu celkově desátá, ale i Martině Dubové, která dojela 22. Pauláthová nedokončila první kolo.

Ve skikrosu žen se létalo stejně, jako na leteckém dni v Hradci Králové. Množství pádů a zranění znamenalo vítězství pro každou ze závodnic, které dojely do cíle bez seznámení se s mokrou sjezdovkou. Naše děvčata přežila, 21. byla Zemanová, 24. Kučerová.

Jaromír Jágr se také vyjádřil k turnaji v Soči. Poděkoval fanouškům a vyjádřil se i k trenerům. Částečně vzal na sebe i vinu za prohru s Američany. Jardo, velmi si tě vážíme a víme, že jsi na hřišti odvedl dobrou práci. Samozřejmě diskutovat se dá o výkonech ostatních, o správnosti složení týmu. Ale výjimečně důležitou myšlenkou je upozornění na práci s mládeží a její kvalitu. Budoucnost našeho hokeje je právě na mládežnické výchově závislá a právě tam je naše bolavé místo.

Zítra nás čeká zajímavost ve start hybrida Ester Ledecká. Její umění na snowboardu je velmi podobné tomu na lyžích a na příštích Zimních olympijských hrách bychom ji mohli vidět v obou sportech. Tak se těšíme