Právě se nacházíte:

Slavia vs Hajduk Split

6. 09 2014

V sobotu 6.9.2014 se v Edenu odehrál přátelský zápas mezi historicky velmi úspěšnými fotbalovými týmy Evropy. Výsledek 2:0 pro Slavii není nijak důležitý.

Před samotným stadionem nic nenapovídalo tomu, že jde o přátelské utkání. Množství těžkooděnců doprovázející skalní fanoušky chorvatského Hajduku, policejní manévry, hlídky na koních. Kontrola tašky u vchodu i téměř 6 tisíc diváků ztrácejících se v ochozech moderního fotbalového stánku.

Předzápasový program připravili svým nástupem žáčci Slavie, kteří jsou mimochodem momentálně mnohem úspěšnější, než dospělé áčko. Fanouškové obou týmů si vyměňují pozdravy, se začátkem zápasu vybuchuje pyrotechnika. Vzhledem k tomu, že jsem byl dopoledne na mistrovském utkání právě těch žáčků, při kterém nastříleli 40 gólů týmu Rokycan, fotbal dole na trávníku je svou úrovní nezajímavý. Větší zábavu poskytují oba kotle svými popěvky a hesly. Atmosféra připomíná daleko důležitější zápasy.

První poločas skončil a o přestávce oslava výročí setkání obou týmů přináší oslavné ohňostroje, druhá půle však začala opět za doprovodu oslavných chorálů. Vše probíhalo v poklidném tempu až do 75. minuty. To se fanouškové Hajduku vrhli na trávník a vzápětí je následoval protější kotel slávistů. Nikoliv však kvůli rvačce, ale přátelsky ukončili zápas a v dobré náladě vyprovodili fotbalisty obou týmů z trávníků. Konec připomínal hapening a zcela upřímně, poprvé jsem se nebál o auto zaparkované kousek od stadionu. I fotbal může existovat v přátelské atmosféře.