Nedělní zápasy na mistrovství světa v Brazílii

15. 06 2014

Nedělním programem pokračoval světový fotbalový šampionát. V prvním zápasu jsme viděli zatím nejnudnější zápas v podání Švýcarska a Ekvádoru. Vítězství urvali v samotném závěru Švýcaři, ale remíza by byla spravedlivější.

Druhý zápas odehrály Francie a Honduras. Jasný průběh vedl k vítězství evropského celku 3 : 0, především Benzema byl velmi užitečný a přiřadil se k dvougólovým střelcům. Honduraští fotbalisté se prezentovali především tvrdou hrou a nebyli dostatečnou prověrkou pro francouzskou reprezentaci.

Noční zápas přivedl na hřiště jednu z top star v dresu favorizované Argentiny Lionela Messiho. Nastoupil proti nováčkovi z Bosny a Hercegoviny. Kdo čekal ofenzívní koncert ze strany aspiranta na titul, byl zklamán. Rychlá vlastní branka balkánského mužstva, mimochdem nejrychlejší gól do vlastní sítě v historii MS, přišel již ve třetí minutě.  Na 2 : 0 upravil stav sám Messi až v druhém poločasu. ani za tohoto stavu však hráči Bosny a Hercegoviny nesložili zbraně a korigovali stav na konečných 2 : 1.