Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, čtvrtý den

9. 02 2014

Neděle nám přinesla opět radost v podobě stříbrné olympijské medaile Martiny Sáblíkové za druhé místo v rychlobruslařském sektoru v závodě na 3000 m. Rychlejší byla jen další velká favoritka Wüstová z Holandska.

Bohužel další naše želízko v ohni a nadějě na medaily snowboardistka Šárka Pančochová v slopestyle měla ve druhé jízdě ve finále těžký pád a rozbitá přilba je důkazem toho, že rána o tvrdý sníh nebyla z nejmenších, naštěstí vše skončilo lehkým otřesem mozku a 5. místem. Bohužel se rozhodčí rozhodli ve druhém kole rozdávat více bodů, než v tom prvním, které Šárka vyhrála. Ale není třeba být smutnými, budeme držet palce ještě na U rampě.

Smutné skončily naše biatonistky ve sprintu na 7,5 km. Gabriela Soukalová hned v první střelbě 3x minula a tři trestná kolečka byla jasnou stopkou na cestě k vítězství. Veronika Vítková skončila po čisté střelbě 16. a byla nejlepší z celého našeho kvarteta. Zlato získala naturalizovaná Slovenka Anastasia Kuzminová a my blahopřejeme. Soukalová se ale kvalitním během dostala na 29. místo. Landová i Puskarčíková sice skončily mimo elitní třicítku, přesto si zajistily účast v úterním stíhacím závodě.

Skiatlon 2 x 15 km mužů vynechal Lukáš Bauer, cestu k vítězství absolvoval úspěšně  Švýcar Dario Cologna. Nejlepším z našich byl Martin Jakš na 28. místě, Novák 36. a Magál 44.

Alpské lyžování má nového krále. Tedy aspoň toho olympijského. Není to Bode Miller, který se po chybě na sjezdové trati téměř zastavil, aby poté přesto dojel osmý, a ani Aksel Lund Svindal, jehož 4. místo jistě nepotěšilo, ale všem vypálil rybník Rakušan Mayer. Náš Bank skončil 20., což je příslibem pro další závody, především pro superkombinaci. Martin Vráblík byl 35.

Na saních se umístil náš závodník Ondřej Hyman  na 25. místě, vítězství jde do Německa s Felixem Lochem.

Dnes začaly svou účastí ve skocích na středním můstku i naši skokané. Polsku přiváží zlato Kamil Stoch, z našich nejlepší 16. Roman Koudelka, Janda 19., Matura 23. Hlava se neprobojoval do finále.

Naše země je zatím na 11. místě v pořadí úspěšnosti.