Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, desátý den

15. 02 2014

Další teplý den v momentální metropoli zimních sportů přinesl velké množství zajímavých výsledků. Nejdříve však popřejeme Jaromírovi Jágrovi k 42. narozeninám. Vše nejlepší a Jardo...děkujeme za tu krásu a radost, které stále rozdáváš.

Dnešní den byl ve znamení velkého očekávání  zápasu našich hokejistů se stříbrným týmem z posledního mistrovství světa, se Švýcary. První třetinu nás soupeř přestřílel a nakonec ji vyhrál 1 : 0.  I přes naši snahu ve druhé třetině a ještě lepší výkon v té třetí a ani tři nastřelené tyčky nepřinesly úspěch a výsledek se stal konečným. Další zápas v naší skupině znamená přímý postup Švédů do čtvrtfinále, pomohla jim k tomu výhra 5 : 3 nad Lotyšskem. Ostudou skončilo utkání Slováků se Slovinci, prohra 3 : 1 s týmem, v jehož zemi je 164 registrovaných hokejistů a sedm kluzišť je smutná. A ni Rusové nejsou nadšeni ze své prohry s USA po, nájezdech tedy konečných 2 : 3.

Naše ženská štafeta v běžeckém závodu na 4 x 5 km chvilku zpočátku i vedla, bohužel celkově skončila 10. Běžela ve složení Vítězkami jsou Švédky před Finkami a týmem Německa

Skoky na velkém můstku pro nás neskončily medailově, nejdále z našich doletěl Matura na 18. místě, 19. Koudelka a 27. Janda. Vítězem se stal Polák Stoch.

Super G žen byla zpočátku díky mnoha pádům velmi zajímavá. Vítězkou se stala Fenningerová z Rakouska, naše Křížová byla 17., Pauláthová 25.

Novotná  skončila ve své rozjížďce na 1500m poslední a celkově 31. Naše rychlobruslařka doplatila na svou opatrnost.