Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, devátý den

14. 02 2014

Velká část světa dnes slaví svátek zamilovaných, svatého Valentina, v Soči se však tvrdě bojuje. Především ve dne, noční hry jsou skryty očím nezúčastněných. Nečekejme však žádný klid, v poměrně malém prostoru je mnoho mladých a úspěšných lidí, a takový výběr je jen jednou za čtyři roky....

A teď ke sportu. Dnes jsme teoreticky mohli slavit až čtyři medaile. Na sportovních kolbištích nastoupilo pár našich nadějí a přiznejme si, že tajná přání tu zůstala naplněna jen částečně.

Začněme hokejisty. Po prohře se Švédy, kdy první polovina zápasu vypadala na debakl, v druhé s podařilo odvrátit ostudu, nikoliv porážku, dnes nastoupili proti Lotyšsku. Po počáteční přetahované jsme zvítězili 4 : 2, opět se trefili židlický s Jágrem, k nim se přidal Voráček a překvapivě konečně i Erat. Teď nás čekají Švýcaři, máme jim co vracet. Ti dnes prohráli se Švédy 1 : 0

Superkombinaci skvěle rozjel druhým místem Ondřej Bank, bohužel slalom nevyšel úplně podle představ a celkově skončil sedmý. Vráblík si zajistil 16. a Krýzl 19. místo. Vítězem se stal po vynikajícím zajetí slalomu ve sjezdu až čtrnáctý Viletta ze Švýcarska. Na medaili nedosáhnul Miller a ani Svindal.

Biaton, vytrvalostní závod žen na 15km byl pro nás velkou nadějí. Gabriela Soukalová ve stíhačce ukázala své možnosti a byli jsme plni očekávání. Vše bylo velmi nadějné až do poslední střelby, v níž jednou chybovala a medaile unikla, její druhé  čtvrté místo je sice k vzteku, nicméně Gabriela prostě umí a určitě nám udělá ještě mnoho radosti. V boji o medaili byla dlouho i Vítková a její 6. místo rozhodně není neúspěchem. Puskarčíková dojela 21.

Lukáš Bauer se dnes poprvé postavil na start závodu na 15km klasicky. Vítězství získal opět Cologna, Lukášovi chybělo 20s z pátého místa na bronz. Jen málokdy se nám v životě podaří vidět běžce závodit v krátkých rukávech. Tomu odpovídal i sníh, na kterém se závodilo. V podstatě jde pro naši představu o jarní podmínky, které máme na horách rádi, nikoliv když závodíme, ale když vyrážíme na první tůry. Spíše šlo o vodní lyžování.

Krasobruslaři nastoupili k dnešním svým jízdám z 12. a 13. místa. Bohužel ani oni na medaili nedosáhnuli. Tomáš Verner chce po této olympiádě ukončit svou úspěšnou kariéru. Dnes ale nestačil ani na našeho druhého reprezentanta Michala Březinu. Ten skončil celkově na 10.místě, Tomáš se umístil 11.

V kvalifikaci pro závod na velkém můstku  se na start postavili čtyři naši borci. Janda skončil 10., postoupili i Matura, Koudelka a Hájek.