Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, osmý den

13. 02 2014

V dnešním teplém olympijském dni jsme měli několik nadějí, bohužel ne vše vždy vyjde podle přání. Nebudeme tedy slavit žádnou medaili, ale je to přeci jenom sport a ten se nedá naplánovat.

Akrobaté na lyžích dnes ukázali, jak moc velký rozdíl je mezi lyžováním na sjezdovce a profesionálním uměním hraničícím s cirkusem. Neskutečně atraktivní skoky a adrenalin. Náš zástupce Marek Skála sice skončil až 26., ale i tak je třeba obdivovat odvahu každého z těch, kteří dnes ukázali své umění ve stopstylu. Vítězem se stal Američan Joss Christensen.

Na saních se v premiéře štafet představili naši ve složení Vendula Kotenová, Ondřej Hyman, Lukáš a Antonín Brožovi. Konečné deváté místo je trošku za očekáváním.

V krasobruslařské aréně se zapojili naši dva zástupci, Michal Březina a pravděpodobně i na poslední své olympiádě i Tomáš Verner. Zajímavostí je odstoupení Jevgenije Pljuščenka ze zdravotních důvodů. Oba naši borci útočí po krátkém programu na první desítku, Michal je 12.,Tomáš 13.

V tréninku na superkombinaci  mužů v alpském lyžování se dařilo Ondřejovi Bankovi a dokonce vyhrál poslední měřený trénink ve sjezdu.

V rychlobruslařském  sektoru došlo k překvapení, když se Martina Sablíková rozhodnula vynechat obhajobu bronzu v závodu na 1500 m, V klání na 1000 m se pokusila ve své nejlepší disciplíně zabojovat Erbanová, bohužel zajela až desátý čas. Wüstová z Holandska druhá, vyhrála Číňanka Čang Chung.

V intervalovém závodu žen na 10 km v běžeckém areálu nastoupily Eva Vrabcová - Nývltová a Klára Moravcová. 21. a 48. pozice v cíli jsou od medailí daleko, vyhrála Polka Justina Kowalczaková i se zlomenou zánártní kůstkou.

Naši biatonistům se moc nedařilo v závodu na 20km je v cíli Soukup  17., Moravec 18. a šlesingr 57. Vítězem se stal M. Fourcade z Francie.

Není každý den posvícení, ale zítra se zavodí znovu, takže budeme fandit a držet palce.