Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, šestý den

11. 02 2014

Máme za sebou šestý den olympiády a čtvrtý z těch, kdy se rozdávali medaile. Dnes jsme sice žádnou nedostali, ale přesto se dělo mnoho zajímavého.

Těžký boj měla před sebou naše děvčata ve stíhacím závodu biatonistek. Po nepříliš vydařené střelbě se nedávalo moc šancí Gábině Soukalové. Naše kráska však podala famózní výkon a i přes jeden minutý terč jí unikla bronzová medaile o pouhých 6 vteřin. Ostaní reprezentantky doběhly v poli poražených, Vítková 21., Puskarčíková 42., Landová 52. Naturalizovaná Slovenka  Kuzminová neobhájila svůj náskok a skončila až šestá. Vyhrála Běloruska Domračevová.

V rychlobruslařském sektoru si dojela pro 10.místo v závodu na 500m Karolína Erbanová a vylepšila si své olympijské maximum.

Sprint běžkažek skončil smolně pro Petru Novákovou, zlomená hůlka jí přesto nezábranila získat 24. místo, což je pro ni vynikající výsledek. Navíc je ve svých 20ti letech velkou nadějí naší bílé stopy. Karolína Grohová skončila 38. Podobně se dařilo našim mužům ve sprintu na 1800 metrů, Kožíšek a Razým také neprošli do další části závodu.

Snowboardistka Pančochová  se už otřepala a je připravená na U rampu. V lyžařské obdobě závodu, ve kterém přišla k úrazu, byl zaznamenán další drsný pád, Kanaďanka Yuki Tsubotaová skončila na nafukovacím lehátku a je podezření na zlomenou čelist.

Závody slalomářek mají  svou první star, je jí libanonská lyžařka Jacky Šamúnová, jejíž reklamní video proniklo nechtěně na veřejnost a pokud obdivujete ženské půvaby, jistě jej na internetu objevíte. Rozhodně Vás neurazí.

Letošní zima moc sportu nepřeje, takže i Vaše sáňky pravděpodobně zahálejí. Stejně tak na tom byly i ty Venduly Kotenové, skončila na 24. místě.

Další naši sportovci se připravují na zítřejší klání. Hokejisté jsou plni síly a homoru, jediný Gudas se léčí z nachlazení a jeho stsart proti Švédům je v ohrožení. Počasí v Soči není nepodobné tomu našemu v srpnu, teploty vystupují k 20ti stupňům. Budeme tedy i ve středu držet palce a doufat, že sníh a led ještě chvilku vydrží. Zítra nashledanou.