Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, třetí den

8. 02 2014

První den se dnes rozdávají medaile a náš reprezentant v biatonu Jaroslav Soukup získal pro začátek prémiovou bronzovou medaili pro Českou republiku.

Vítězem závodu na 10 km se stal Nor Björndalen, druhým byl Rakušan Landertinger. Další umístění našich není špatné především díky Moravcovi na 8. místě, Šlezinger 31. arupčík 75.

Ve ženském skiatlonu na 2 x 7.5 km skončila Eva Vrabcová - Nývltová 11,  Nováková doběhla 36. a Moravcová 58. Vítězkou se stala Norka Marit Björgenová.

Naši skokané prošli všichni sítem kvalifikace na středním můstku a v neděli budou mít možnost bojovat o dobré umístění. V první desítce byl 8. Matura a 10. Janda.

Americký lyžařský fenomén varuje před nebezpečností sjezdové tratě, to i přesto, že vyhrál měřený trénink. Není to první problematická trať, zranění si odnesli snowboardisté v mužské i ženské kategorii.

Posledním želízkem byla naše vynikající boulařka Nikola Sudová. První finálovou sérii jízd suveréně vyhrála. Ve druhé sérii skončila bohužel až 9. a nepostoupila do vytoužené šestky boulařek, které nakonec bojovali o cenné kovy. moc jsme drželi palce, bohužel disciplíny, jejichž součástí je subjektivní hodnocení poroty, nejsou vždy závislé pouze na momentálním výkonu závodníka. Ale je to sport, ke kterému patří slavná vítězství, ale i smutné prohry. Vítězství získaly dvě kanadské sestry Dufour-Lapointe, Justine a Chloe, třetí jejich sestra se umístila též v první šestce.

V neděli nás čekají další disciplíny, v nichž budou moci vyniknout naši sportovci. Rychlobruslení a biatlon žen nás bude jistě velmi zajímat. Tak snad i zítra budeme mít radost.

Také se můžeme těšit na královskou disciplínu, tedy sjezd mužů. Zde sice na vítězství asi nemáme, ale pokud je opravdu trať tak strašidelná, budeme doufat v sice dramatický, ale nikoliv nebezpečný průběh.