Olympiáda ve výsledcích z pohledu Čechů, třináctý den

18. 02 2014

Dnešní deštivý den nám přinesl opět radost v podobě další medaile, tentokráte bronzové. A kdo jiný, než páni biatonisté. Moravec v závodu na 15 km s hromadným startem střílel opět čistě a 3. místo je fantastické. Soukupovi se dařilo méně a skončil 24. Vítězem se stal Nor Svendsen. Ondřeji, blahopřejeme!

Na promoklé trati ženského obbřího slalomu se nedařilo naší Šárce Strachové. Hned v prvních brankách se jí nepodařilo správně projet trať a vypadnula z dalšího klání. Stejně se nedařilo i Katce Pauláthové. Vítězkou se stala jedna z favoritek Tina Mazeová. Na startu se objevila i slavná hvězda a houslistka Vanessa Mae. Lyžuje krátce a splnila si svůj sen, i když k vítězství to bylo mooooc daleko. Tak zase šup na koncertní pódia.

Ve snowboardkrosu byla zrušena kvalifikace a oba  naši, Emil Novák a David Bakeš  se neprobojovali z osmifinálových jízd. Celkové 25. místo pro oba.

V short tracku se nedařilo ani Kateřině Novotné, která po sporném kontaktu spadnula a navíc byla diskfalifikována.

V severské kombinaci do závodu zasáhli Tomáš Slavík, Pavel Churavý, Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák. Celkové vítězství má  Nor Graabak, naši Kovář na 11.,Portyk 25. a Slavík 29.

Hokejový večer patřil našim hokejistům, kteří se postavili v bratrovražedném boi Slovákům. Šlo o postup do čtvrtfinále, takže přátelství stranou a boj byl plánován neúprosný. Už první třetina napověděla, kdo by měl mít snažší cestu dále, využité dvě přesilovky a gól navíc rozesmutnil slovenské fanoušky. 3 : 0 po první třetině naopak dával větší optimismus do dalšího průběhu právě našim borcům. Ve druhé třetině se oba týmy gólově domluvily na shodě, po jedné vstřelené brance byl stav 4 : 1, to nás posunulo do poslední části s fajn náskokem. Ovšem slovenský tým vedený českým trénerem Vůjtkem nesložil zbraně a zle zatápěl naší obraně, po vstřelení dvou gólů se vrátil do zápasu a velmi zdramatizoval průběh třetí třetiny. Naštěstí se nám podařilo v poslední minutě dát v další přesilovce pátý gól a postoupili tak do čtvrtfinálového souboje s USA. To jsme si oddechli, bohužel Slováci se vrací domů.

Slovinci porazili po Slovácích i tým Rakouska a čeká je ve čtvrtfinále  Švédsko. Rusko porazilo 4 : 0  Norsko a postupují, zahrají si v dalším zápasu proti Finsku.