Olympiáda z pohledu Čechů - pátý den

10. 02 2014

Máme za sebou třetí den, kdy se rozdávaly medaile a opět se podařilo, tentokráte zazářil biatonista Ondřej Moravec. Ve stíhacím závodě na 12.5 km. Vklínil se mezi francouzské duo a díky naprosto dokonalé střelbě obsadil druhé místo. Lepší byl pouze M. Fourcade, za nímž zaostal náš reprezentant o pouhých 14,1 s. Blahopřejeme. Jaroslav Soukup dojel 20.

Martina Sáblíková jde dnes spát se svým včerejším stříbrem, snad bude tlačit pod polštářem dostatečně dost na to, aby jej na 5 km vyměnila za zlato. Dorazili hokejisté ze zámoří, tak odpočívat a už se těšíme na  pořádný hokej.

Šárka Strachová zabojovala v superkombinaci a díky skvělému slalomu a prvním místě v něm poskočila z 25. místa po sjezdu na konečné 9. místo. Snad se  stejně podaří i samotný slalomový závod a Šárka překročí svůj stín. Klára Křížová tak úspěšná nebyla, ale závod dokončila na 19. místě. Celkovou vítězskou se stala jedna z favoritek Marie Höflová-Rieschová.

V rychlobruslařském sektoru  Vojtěch Loudín skončil 26. v short tracku, na saních se zapojila do soutěže Vendula Kotenová. V severské kombinaci měkký sníh zkomplikoval tréninky, byly odloženy.