Páteční program v Brazílii a omluva všem čtenářům..

5. 07 2014

Dnešní program mistrovství světa ve fotbale přivedl na trávníky tři mužstva, která už znají pocit, který mohou zažít ti, kteří zvednuli nad hlavu trofej určenou mistrům světa. Do prvního čtvrtfinálového utkání nastoupily reprezentace Německa a Francie, druhé bylo věcí favorizované Brazílie a ambiciózní Kolumbie. Zde je třeba odbočit.

Většina redakce inadhledu se na pár dní přesunula do zahraničí, kde mimo jiné sbírá síly i témata k dalším článkům. Bohužel v místě pobytu narazila na nepřekonatelné technické problémy v podobě neskutečně pomalého připojení k internetu. Přidávání nových článků znamená pracovat v noci ve tři hodiny, což doposud bylo možné, ale také zdrcující pro fyzickou kondici. Nyní se však přidala další komplikace. Nad oblastí fouká silný vítr, který nejen, že málem způsobil potopení lodi, na níž se fotograf, šéfredaktor, sporťák a zpravodaj redakce plavil, ale také narušil přenos televizního signálu, takže neumožnil přinést autentické reportáže. Popis pohybu barevných čtverečků po obrazovce jí není, zvláště, je li komentován v řečtině. Vynálezce digitalizace televizního signálu by rozhodně měl vrátit odměnu, kterou za svůj vynález získal. Takže tentokráte pouze výsledky, pokud se navíc podaří v noci přemluvit místní wifinu.

Německo vs Francie  První poločas skončil vedením 1:0 pro Němce, střelcem byl Hummels ve 13.minutě. Druhý poločas šťastnějším fanouškům na stadiónu a u fungujících televizních obrazovek přinesl plno zajímavých akcí i šancí. Oba brankáři předvedli pár kvalitních zákroků, Benzema a spol. se snažili s výsledkem něco udělat. Bohužel pro Francii se vyrovnat nepodařilo a do semifinále se výhrou probojovalo Německo.

Brazílie vs Kolumbie  Brazílie hnaná davem v ochozech, vedená ve hře Neymarem, měla před sebou další úkol v podobě vyřazení dalšího jihoamerického týmu, tentokráte z Kolumbie. A již v sedmé minutě kapitán kanárků Thiago Silva zajistil svému týmu vedení. S tím se obě mužstva spokojila do konce prvního poločasu, v druhém se rozešly smírně a dala po jedné brance na každé straně. Takže 2:1 pro domácí a sympatický tým Kolumbie končí.