Právě se nacházíte:

World cup a první šok

13. 06 2014

Večerní trojzápas začalo Mexiko s Kamerunem a vítězství i přes dva neuznané a pravděpodobně regulérní góly si po právu vybojovalo Mexiko, jehož trenér nešetřil kritikou rozhodčího.. Kamerunští lvi se moc nepředvedli a jejich hra připomínala okresní přebor proslulý výrokem ,,Hrajte všechno na Kužela.“, jen našeho legendárního fotbalového klasika nahradil Eto´o. Tímto zápasem se doplnila prvními zápasy skupina s Brazílií a Chorvatskem.

Větší věci se děly v druhém zápasu, v němž se potkalo Španělsko s Nizozemím. Španělé po penaltě vedli o gól, ale Van Persie do poločasu vyrovnal. Ovšem ve druhém poločase se všechny statistiky o držení míče sesypaly a Oranjes udeřili. Van Persie, 2x Robben a Vrij zesměšnili španělskou defenzívu a Casillas tahal ze své sítě jeden míč za druhým, konečných 5:1 pro Nizozemce je šok pro exmistry světa a jde o nejvyšší porážku obhájce titulu v jeho úvodním zápasu.

Poslední zápas Chile – Austrálie skončil  vítězstvím Jihiameričanů 3:1. O vítězství rozhodly 12. a 14. minuta prvního poločasu, kdy se Chilanům podařilo rychle za sebou dále skórovat a i když Australané snížili, v nastavení druhého poločasu s Chile výsledek pojistila třetím gólem.